Wisła Szczucin

Podsumowanie jesieni 2012/13 DR. MŁODZIEŻOWE

JUNIORZY STARSI WISŁY

Pisząc podsumowanie rundy jesiennej naszych juniorów trzeba pamiętać o tym, że w ostatnim czasie diametralnie zmieniła się pewna "polityka" kadrowa w klubie. Mam tu na myśli - krótko pisząc - w seniorach zaczęli grać juniorzy. Wynikło to z słabej kondycji kadrowej seniorów, która została poprzedzona słabą kondycją finansową klubu. Po prostu nie stać nas na sprowadzanie zawodników "z zewnątrz", a tym bardziej na ich utrzymywanie. Na dodatek w ostatnich latach zainteresowanie grą w piłkę nożną znacząco spadło. Jednak nie tylko to zadecydowało o tym jak jest, ale również to (a może nawet przede wszystkim to), że nasi młodzi zawodnicy pokazali, że warto na nich postawić już teraz. Nytko, Kuta, bracia Dynak, Rusek, Wołoszyn, Czaplak czy Dernoga to już seniorzy "pełną gębą". Mało tego - z ośmiu tu wymienionych zawodników tylko trzech w tym sezonie kończy wiek juniora (!). To w dużej mierze pokazuje, jak dobrych ma Wisła juniorów.

Dlatego można śmiało stwierdzić, że gdyby trener Jarosław Będkowski miał do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych juniorzy Wisły zgromadziliby o wiele więcej punktów. Pokazał to dobitnie ostatni mecz w rundzie jesiennej, kiedy nasi podejmowali Okocimskiego. Wtedy trener Będkowski wystawił najsilniejszy skład i lider z Brzeska zasłużenie odniósł swoją pierwszą porażkę w sezonie. Jednak mimo wszystko juniorzy Wisły zajęli dobrą pozycje w tabeli - 6 miejsce, 19 punktów, 6 zwycięstw - 1 remis - 5 porażek. To taki mocny środek tabeli. Najbardziej szkoda przegranej z beniaminkiem Trzcianą 2000 1:0 (to autsajder rozgrywek, dla którego wywalczone punkty z Wisłą są jedyne w ich dorobku...) czy porażki ze Szreniawą, kiedy gospodarze strzelili nam bramkę w 90 min. Przegrane z mocnymi ekipami Wolanii, Tuchovii czy ze spadkowiczem z MLJ Orłem Dębno bolą już o wiele mniej. Najcenniejsze zwycięstwo to mimo wszystko te wspomniane wyżej - 2:0 z Okocimskim, który i tak pewnie zmierza po mistrzostwo. Nie można również zapomnieć o wygranej w derbach Powiśla z Dąbrovią. Do tego dołączyć trzeba też zwycięstwa na trudnych terenach w Rylowej z Rylovią czy w Tarnowie z Metalem, dla którego była to jedyna strata punktów na własnym boisku w tej rundzie. Cieszą również bardzo wysokie wygrane z Dunajcem Zakliczyn (aż 10:0) czy Radłovią (8:0). Jedyny remis padł z Strażakiem Mokrzyska, który w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze (po półmetku wicelider rozgrywek).

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w tych rozgrywkach zdecydowanie lepiej nam szło na własnym terenie niż na wyjeździe. Na sześć spotkań u siebie tylko Tuchovia była w stanie strzelić nam bramkę (od razu zrobiła to trzykrotnie i wygrała 3:1, co było jedyną porażką Wisły na swoim terenie). Ostatecznie na Witosa, Wisła zgromadziła 13 punktów (4 zwycięstwa - 1 remis - 1 porażka, bramki 23:3). Gorzej było na wyjeździe - na sześć meczy Wisła zainkasowała 6 punktów (2 zwycięstwa - 4 porażki, 10:12). Najskuteczniejszym naszym strzelcem został Kamil Żuchowicz, który na 12 spotkań aż 10-krotnie kierował piłkę do bramki przeciwnika. Trzeba również pochwalić Jakuba Musiał - jednego z najmłodszych juniorów, który świetnie wkomponował się w drużynę.

Strzelcy Wisły
10 - Kamil Żuchowicz
4 - Stanisław Dernoga, Konrad Wołoszyn, Jakub Musiał
3 - Łukasz Łabuz
2 - Dawid Czaplak
1 - Daniel Nowicki, Jakub Młodziński, Jakub Nytko, Dawid Dubajka, Patryk Kuta, Patryk Rusek

Tabela RUNDY JESIENNEJ I ligi tarnowskiej Juniorów StarszychTRAMPKARZE STARSI WISŁY

Trampkarze Wisły, podobnie jak juniorzy po półmetku rozgrywek zajęli 6 miejsce w tabeli (8 zwycięstw - 1 remis - 5 porażek). Patrząc na tabele to, zdecydowanie bliżej im do czołówki niż do dolnej części tabeli - nad 7 pozycją mają aż 6 punktów przewagi. Mimo to nasi trampkarze, chyba nie do końca usatysfakcjonowani są z wyników rundy jesiennej, bo przed sezonem liczyli na trochę więcej. Z pięciu porażek, jakich doznali w tej rundzie, to trzy z nich na własne życzenie. Z Tarnovią prowadzili po pierwszej połowie 3:2, by przegrać 3:5. Z Dąbrovią zadecydowały indywidualne błędy i przegraliśmy 2:1. A w Tuchowie z Tuchovią nie dopisała kadra i polegliśmy 2:1. Do tego dochodzą porażki z wiceliderem Unią II Tarnów i liderem Okocimskim (3:0, choć mimo wyniku, nasi się bardzo dobrze zaprezentowali). Najcenniejsze zwycięstwo to te z Termalicą Nieciecza, którą pokonaliśmy w bardzo dobrym stylu 4:0 czy z Wolanią aż 6:0. Generalnie z drużynami z dołu tabeli nie mieliśmy większych problemów, pokonując m.in. Piast Łapanów aż 13:0 czy Dunajec Zakliczyn 11:3. W jednym meczu padł tylko dość niespodziewany wynik - 1:1 z beniaminkiem LZS Olesno.

Strzelcy Wisły
17 - Kacper Nytko
14 - Krystian Bator
6 - Bartłomiej Gromski
4 - Mateusz Giera
3 - Przemysław Gromski
2 - Sebastian Bednarz, Filip Smaś, Maciej Wójcik
1 - Patryk Cieślak, Jakub Szymański, Arkadiusz Grzywa, Damian Pęcak

Tabela RUNDY JESIENNEJ I ligi tarnowskiej Trampkarzy StarszychMŁODZIKI WISŁY

Najsłabiej w tej rundzie zaprezentowali się młodziki Wisły, którzy zajęli dopiero 8 miejsce (3 zwycięstwa - 7 porażek). O takiej postawie w dużej mierze zadecydował fakt, że kadra często-gęsto była uboga, co wyraźnie pokazał ostatni mecz, kiedy nawet dostaliśmy walkowera, bo nie byliśmy w stanie skompletować składu. Z tych dziewięciu porażek najsrożej potraktował nas wicelider rozgrywek Unia II Tarnów, która rozgromiła nas aż 9:1.

Strzelcy Wisły
5 - Jan Bociek
4 - Mateusz Proczka, Hubert Kolano
2 - Bartosz Pikul
1 - Łukasz Wójcik, Jakub Flisowski

Tabela RUNDY JESIENNEJ I ligi tarnowskiej Młodzików


Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2492454 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.