Wisła Szczucin

Podsumowanie jesieni 2011/12 JUNIORZY i TRAMPKARZE

Juniorzy starsi Wisły zostali wiceliderami po rundzie jesiennej w I lidze tarnowskiej. Na 13 spotkań zgromadzili 31 punktów (10 zwycięstw - 1 remis - 2 porażki), strzelając 41 bramek, a tracąc ich 10 (najmniej w lidze). Do lidera z Niecieczy tracą dwa oczka, a w bezpośrednim pojedynku, który w tej rundzie odbył się w Szczucinie było 1:3 dla Termalici. Drużyna, której seniorski zespół występuje w przedsionku ekstraklasy, jako jedyna nie zaznała smaku porażki w tej rundzie i pewnie zmierza do awansu. Wygląda na to, że jedynym zespołem, który może im pokrzyżować plany jest właśnie Wisła. Przypomnijmy, że do Małopolskiej Ligi Juniorów awansuje tylko zwycięzca ligi.

Poza porażką z Niecieczą, Wisła przegrała u siebie niespodziewanie również z Ivą Iwkową 0:1. Gdyby nie ta wpadka z zajmującą dopiero 9 lokatę Ivą, Wisła mogłaby po półmetku rozgrywek uplasować się na czele tabeli. Podopieczni Jarosława Będkowskiego jeszcze w meczu ze Szreniawą stracili punkty, wtedy padł wynik 2:2. W pozostałych spotkaniach Wisła zaliczyła same zwycięstwa. Najwyższe to te z autsajderem ligi - Jadowniczanką - aż 8:0. Wisła również odstawiła z kwitkiem przedostatnią drużynę w tabeli - Ciężkowiankę, z którą wygrała 6:0. Z mniejszym bagażem goli, bo z czterema bramkami odstawili również Rylovie Rylową i Strażak Mokrzyska, a z trzema bramkami GKS Drwinie i zajmującą 4 miejsce w tabeli - Tuchovie. Natomiast z trzecią drużyną w rozgrywkach, z Wolanią Wolą Rzędzińską, Wisła wygrała 4:2. Było jeszcze zwycięstwo w derbach z Dąbrovią 1:0, czy w Tarnowie z Tarnovią 2:0 oraz ciężki mecz w Zakliczynie, gdzie Wisła przegrywała 0:1 i 1:2, a ostatecznie wygrała 3:2.

Warto zauważyć, że Wisła wygrała wszystkie siedem spotkań wyjazdowych. W tym takie trudne pojedynki, jak w Woli Rzędzińskiej, Tuchowie czy Dąbrowie Tarnowskiej (te trzy zespoły po jesieni mieszczą się w pierwszej piątce!). Nie wiadomo, co jest przyczyną tak dobrej postawy naszej drużyny w spotkaniach wyjazdowych. We wcześniejszych sezonach naszym zawsze się o wiele lepiej grało u siebie, niż na terenie przeciwnika. Jeśli Wisła podtrzyma taką passę, to wiosenny mecz w Niecieczy może lepiej wypaść Wiślakom - oby!

Strzelcy Wisły
11 - Łukasz Łabuz
7 - Patryk Rusek
4 - Dawid Dynak, Michał Furgał, Konrad Wołoszyn
3 - Stanisław Dernoga
2 - Jakub Młodziński, Patryk Kuta
1 - Kamil Dynak, Kamil Bednarz, Jakub Nytko, Sylwester Wójcik

Tabela rundy jesiennej I ligi tarnowskej Juniorów StarszychTrampkarze starsi Wisły swoje zmagania w I lidze tarnowskiej zakończyli na 9 miejscu tabeli. Wywalczyli oni 14 punktów (4 zwycięstwa - 2 remisy - 7 porażek), strzelając rywalom 26 bramek, a tracąc 35. Po jesieni niekwestionowanym liderem została Unia Tarnów, która wygrała wszystkie 13 spotkań.

Trampkarze Wisły pod wodzą Jarosława Będkowskiego zdobywali punkty z zespołami, które uplasowały się niżej od nich w tabeli. Rozgromili 7:1 Strażak Mokrzyska, 6:2 Dunajec Zakliczyn czy 3:0 Aslan Jadowniki. Była również wygrana 1:0 z Szreniawą oraz 1:1 z Unią II Tarnów. O wiele trudniej było z drużynami z górnej części tabeli. Jedynie udało się zremisować z Tarmalicą Niecieczą, a z pozostałymi siedmioma zespołami Wisła przegrała. W tym najwyższa porażka z wiceliderem rozgrywek - Okocimskim Brzesko - aż 8:0. Były również minimalne przegrane, które pozostawały pewien niedosyt, jak choćby derby z Dąbrovią czy z Tarnovią II. Wisła w tej rundzie rozegrała 7 spotkań u siebie, a 6 na wyjeździe. Trzeba zaznaczyć, że o sile trampkarzy starszych w tym sezonie decydują w większości zawodnicy z młodszego rocznika ’98.

Strzelcy Wisły
8 - Krystian Bator, Kacper Nytko
6 - Jakub Musiał
1 - Arkadiusz Grzywa, Piotr Ciećko, Daniel Nowicki, Patryk Cieślak

Tabela rundy jesiennej I ligi tarnowskiej Trampkarzy StarszychNatomiast trampkarze młodsi Wisły rundę jesienną zakończyli na 5 miejscu w tabeli, z dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstwa - 1 remis - 3 porażki) i bilansem bramkowym 24:10. Do pierwszego miejsca (do Dąbrovii), jak i do drugiego (Wolanii) nasi zawodnicy tracą 8 punktów.

W bezpośrednich pojedynkach z liderem z Dąbrowy i wiceliderem z Woli Rzędzińskiej nasz zespół przegrał (odpowiednio 1:4 i 1:2). Trzecią porażkę w tej rundzie trampkarze zaznali z czwartą drużyną w tabeli - Unią II Tarnów. Z kolei jedyny remis padł w meczu z trzecim zespołem ligi - Tarnovią II. Pozostałe siedem spotkań, czyli z klubami, które po jesieni zajęły niższe miejsca od Wisły, nasi trampkarze wygrali. Najwyższe zwycięstwo zanotowano z Strażakiem Mokrzyska - 5:0. Warto zauważyć, że Wisła na dziesięć spotkań w pięciu zachowała czyste konto bramkowe (nie licząc walkowera z Aslanem Jadowniki). Trampkarze młodsi w tej rundzie rozegrali tylko 4 mecze u siebie, a 7 na wyjeździe.

Strzelcy Wisły
7 - Dariusz Wrona, Maciej Wójcik
3 - Jan Bociek
2 - Mateusz Proczka
1 - Marcin Bełzowski

Tabela rundy jesiennej I ligi tarnowskiej Trampkarzy Młodszych


Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2019 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 3457528 (od 21.07.06); 0,078 s., IE, FF, O, G, S.