Wisła Szczucin

Z Groblą o 12 punktów!

Po 21 kolejce V ligi sądecko - tarnowskiej sezonu 2009/10 Wisła Szczucin zgromadziła zaledwie 18 punktów i widmo spadku do "okręgówki" zbliża się coraz większymi krokami... O tym czy szczucińska drużyna zawita w szeregach VI-ligowców powinny zadecydować najbliższe spotkania, które zagramy z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.

Duże znaczenie będzie również miało to, ile zespołów ma spaść - a to niestety na dzień dzisiejszy nie jest do końca jasne. Na oficjalnej stronie Okręgowego Związeku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, który prowadzi rozgrywki są dostępne dwa regulaminy. W jednym piszę jasno, że z V ligi spadają 4 ostatnie drużyny, z kolei w drugim równie jasno napisane jest, że degradacja obejmuje tylko 2 drużyny z ostatnich miejsc. Na dodatek trzeba pamiętać, że liczba spadkowiczów może być powiększona w zależności od spadku drużyn z IV ligi zgodnie z przynależnością terytorialną.

Znając życie i historię do samego zakończenia (i nie tylko) sezonu nie będzie do końca wiadome ile zespołów grać będzie w następnym sezonie o szczebel niżej. Mimo to, Wiśle nie pozostaje nic innego, jak tylko "zakasać rękawy" i wziąć się do roboty (czytaj: wygrywania). I to właśnie teraz, bo najbliższe mecze będą z cyklu: "być albo nie być" i to z rywalami dla których również będą to spotkania o utrzymanie, więc nikt nikomu odpuszczać nie będzie. Już w tą niedziele pojedynek w Grobli, Wisła vs. Wisła nie o 3 punkty, nie o 6, nawet nie o 9, ale o 12! Wystarczy spojrzeć na tabele (my 18 pkt, oni 16), żeby stwierdzić, że mecz na małym boisku w Grobli będzie szalenie ważny dla obydwóch Wiseł. Porażka szczucińskiej drużyny może przesądzić o tym, że nie odrobimy już starty punktowej i nawet, jeśli z ligi poleci minimalna ilość drużyn, to i tak się nie uratujemy. Zwycięstwo natomiast znacząco poprawi naszą sytuacje w tabeli. Remis z kolei będzie bardziej satysfakcjonował nas niż zespół z Grobli, ale i tak do końca nie będzie to dobrym dla nas rozwiązaniem.

Mimo to - jakikolwiek wynik w meczu z Wisłą Groblą nie zwolni naszej drużyny od następnych spotkań "z nożem na gardle". Już 19 maja zaległy pojedynek z autsajderem ligi - Victorią Witowice Dolne, w którym innej opcji niż zwycięstwo Wisły nie możemy brać pod uwagę! Victoria, która jest w najgorszej sytuacji (12 pkt), chyba pogodziła się już ze spadkiem, bo jak na razie w rundzie wiosennej na 6 spotkań zaliczyła 6 przegranych. Dlatego Wisła, która będzie grać u siebie nie może nie wygrać z tą drużyną. Potem 23 maja Łosoś Łososina Dolna, która również w tej rundzie znacząco opadła z sił (tylko 2 remisy i ogólnie 21 pkt), a w 29 maja Derby Powiśla z Dąbrovią (22 pkt) w Dąbrowie, która też nie może być pewna V-ligowego bytu.

Także miesiąc maj powinien w dużym stopniu rozstrzygnąć losy "spadków i awansów". Choć w czerwcu jeszcze będziemy mieć do rozegrania aż 5 spotkań, ale z mocnymi rywalami, z którymi o punkty będzie trudno. Dlatego teraz musimy zrobić wszystko, aby uzbierać ich, jak najwięcej. Na specyficznym boisku w Grobli będzie to bardzo trudne zadanie. Nasz niedzielny przeciwinik, który po półmetku rozgrywek "zamykał" tabele z 9 punktami, w rundzie rewanżowej wziął się do odrabiania strat. Cenne zwycięstwa z Dąbrovią i Victorą oraz remis z Nową Jastrząbka dają im nadzieje, że sezon zakończą na miejscu dającym utrzymanie. Kolejny mecz z Wisłą Szczucin będzie dla nich następną okazją, aby powiększyć swój dorobek punktowy. Okazją, którą na pewno będą chcieli za wszelką cenę wykorzystać!

Jedno jest pewne - w niedziele któraś z Wiseł może znacząco "odpłynać" w kierunku "okregówki". Pytanie tylko - która?

Niedziela, 9 maj, godzina 17.00: Wisła Grobla - Wisła Szczucin


Mecze drużyn młodzieżowych:

Trampkarze:
sobota, 8 maj, godz. 11.00 (mł.), 12.30 (st).: Wisła Szczucin - Garbarnia Kraków

Juniorzy:
sobota, 8 maj, godz. 17.00: Sokół Borzęcin - Wisła Szczucin


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2344683 (od 21.07.06); 0,015 s., IE, FF, O, G, S.