Wisła Szczucin

Podsumowanie rundy jesiennej 2009/10 Trampkarzy

Małopolska Liga okazała się poziomem, do którego trudno dorównać naszym trampkarzom. Młodsi zanotowali same porażki, a starsi zaledwie tylko raz wygrali. Na pewno można się było tego spodziewać, że utrzymanie się w tej lidze będzie dla nas niezmiernie trudne, choć nie brakowało optymistów, którzy mocno wierzyli w naszych trampkarzy. Trochę zapewne się zawiedli, jednak trzeba pamiętać, że liga ta, to najwyższy pułap, gdzie grają sami najlepsi z małopolski. Także nie ma się co dziwić, że beniaminkowi ze Szczucina trudno było się przebić.


Trampkarze młodsi Wisły całkowicie nie sprostali w trampkarskiej "ekstraklasie". Na 10 spotkań w rundzie jesiennej przegrali wszystkie i naturalnie zajmują ostatniej miejsce w tabeli. Trener Jarosław Będkowski sam przed sezonem mówił, że młodszym będzie wyjątkowo trudno. Nie ma się co dziwić, bo kadra jest młoda - z najstarszego rocznika jest zaledwie czterech zawodników, którzy grają podstawowym składzie.

Statystyki w liczbach:

Miejsce w tabeli:
12
Rozegranych meczów: 10
Ilość punktów: 0 (ilość pkt na mecz: 0)
Zwycięstw: 0 (0 %)
Remisów: 0 (0 %)
Porażek: 10 (100 %)
Strzelonych goli: 2 (średnio na mecz: 0,2)
Straconych goli: 54 (średnio na mecz: 5,4)
Najwyższa wygrana: brak
Najwyższa przegrana: 0:11 (Wisła Kraków, u siebie)
Najwięcej bramek w meczu: 11 (Wisła Kr. i Cracovia, u siebie)
Najdłuższa seria zwycięstw: -
Najdłuższa seria remisów: -
Najdłuższa seria porażek: 10 (nadal trwa)
Najdłuższa seria bez porażki: - 
Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 10 (nadal trwa)
Najdłuższa seria bez straty bramki: -

Strzelcy w tramp. młodszych:
1 - Krystian Bator, Kacper Nytko


Trampkarze starsi Wisły uratowali honor Wisełki i zdołali raz zwyciężyć. W rundzie jesiennej na 10 spotkań jedyną zdobyczą punktową okazał się mecz z Glinikiem Gorlicie, w którym u siebie nasi piłkarze wygrali 2:0. Dzięki temu, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Trzeba jednak przyznać, że po półmetku rozgrywek istnieje pewien niedosyt, bo wydaje się, że starsi mogli więcej "wycisnąć"... Często zdarzało się, że w pierwszej połowie potrafili z powodzeniem stawić czoła rywalowi, jednak sił starczało tylko do przerwy, a w drugiej części meczu przeciwnik przejmował inicjatywę i osłabiał morale naszej drużyny.

Statystyki w liczbach:

Miejsce w tabeli: 11
Rozegranych meczów: 10
Ilość punktów: 3 (ilość pkt na mecz: 0,3)
Zwycięstw: 1 (10 %)
Remisów: 0 (0 %)
Porażek: 9 (90 %)
Strzelonych goli: 7 (średnio na mecz: 0,7)
Straconych goli: 43 (średnio na mecz: 4,3)
Najwyższa wygrana: 2:0 (Glinik, u siebie)
Najwyższa przegrana: 0:10 (Hutnik, u siebie)
Najwięcej bramek w meczu: 10 (Hutnik, u siebie)
Najdłuższa seria zwycięstw: 1
Najdłuższa seria remisów: -
Najdłuższa seria porażek: 8
Najdłuższa seria bez porażki: 1
Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 8
Najdłuższa seria bez straty bramki: 1

Strzelcy w tramp. starszych:
2 - Konrad Wołoszyn, Jakub Nytko
1 - Rafał Kaczor, Szymon Świder, Patryk Rusek

Z powodu złych warunków pogodowych jesienne wyjazdowe spotkanie z UKS Trzebinią nie doszło do skutku i zostało przeniesione na rundę wiosenną.


Wszystko wskazuje na to, że trampkarze Wisły zaliczą tylko jednosezonową przygodę w Małopolskiej Lidze. To od starszych będzie zależało ewentualne utrzymanie się, a Ci tracą aż 11 punktów do miejsca dającego azyl (spadają cztery drużyny). Dla nas sukcesem jest sama gra w tej prestiżowej lidze, mimo że będzie to najprawdopodobniej tylko jeden sezon, ale który na pewno zaprocentuje doświadczeniem w przyszłości. Mimo wszystko miejmy nadzieje, że frycowe zostało już zapłacone, a na wiosnę nasi trampkarze uzyskają korzystniejsze wyniki.

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2493059 (od 21.07.06); 0,049 s., IE, FF, O, G, S.