Wisła Szczucin

Finały Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorów

Dużym sukcesem zakończył się występ juniorów młodszych Wisły Szczucin w Finałach Halowych Mistrzostw Małopolski. Zajęli oni drugie miejsce, przegrywając dopiero w finale z Wisłą Kraków. Wcześniej nasza juniorka z grupy awansowała z dorobkiem 7 punktów - pokonując Lubań Maniowy i LKS Żarki, oraz remisując z Hutnikiem Kraków. Natomiast w półfinale Wiślacy ograli niedawnego rywala z Tarnowskich rozgrywek halowych - Tarnovię. Najlepszym strzelcem Szczucinian został Sebastian Bator, który zdobył 3 bramki w podczas meczów grupowych. W pojedynku z Tarnovią dwa trafienia zaliczył Dawid Nowak, a raz do siatki pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Tomasz Sosin.

Wisła Szczucin awansowała do finałów po zajęciu drugiego miejsca w tarnowskich rozgrywkach Ligi Halowej - o tym pisaliśmy wcześniej. Same Finały Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorów Młodszych odbyły się 7 lutego w Krakowie. W zawodach wzięli udział zawodnicy z rocznika 92', 93' i młodsi - Wisła pojechała w następującym składzie:

Piotr Strycharz - bramkarz (92)
Dawid Nowak (93)
Radosław Furgał (92)
Mateusz Łabuz (92)
Sebastian Bator (93)
Tomasz Pietras (92)
Tomasz Sosin (93)
Mateusz Garbacz (92)
Stanisław Dernoga (94)
Patryk Kuta (94)

TRENER: Leszek Dąbroś
KIEROWNIK DRUŻYNY: Jarosław Będkowski

Miejscem finałów było boisko treningowe Cracovii ze sztuczną murawą przy ul. Wielickiej, które zostało przykryte specjalnym balonem. Grano po 6 zawodników (w tym bramkarz). Spotkania trwały 20 minut (bez zmian pól). Do finałów zakwalifikowało się 8 drużyn - po dwie z Małopolski Zachodniej (Unia Oświęcim, LKS Żarki), z Nowego Sącza (Lubań Maniowy, Glinik Gorlice), z Krakowa (Hutnik Kraków, Wisła Kraków) oraz z Tarnowa (Tarnovia Tarnów, Wisła Szczucin). Zespoły podzielono na dwie grupy. Wisła trafiła do grupy A z Hutnikiem, Lubań i Żarki, z którymi zanotowała wyniki następujące:

Lubań Maniowy - Wisła Szczucin 0:2 (2 x Bator)
Hutnik Kraków - Wisła Szczucin 0:0
Wisła Szczucin - LKS Żarki 1:0 (Bator)

Wisła z dorobkiem 7 punktów awansowała do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie. Drugą lokatę zajęły Żarki. Natomiast z grupy B awansowały Wisła Kraków i Tarnovia Tarnów. I to właśnie z Tarnovią przyszło zmierzyć się Wiśle w półfinale:

Wisła Szczucin - Tarnovia Tarnów 3:1 (Sosin, 2 x Nowak)

W drugim półfinałowym meczu krakowska Wisła pokonała 2:1 drużynę z Żarek. Tym samym do finału weszły dwie Wisły, natomiast o trzecie miejsce zagrała Tarnovia z Żarkami i mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 drużyny z Tarnowa.

Finał:
Wisła Kraków - Wisła Szczucin 3:0
1-0 Litewka 4
2-0 Kaganek 12
3-0 Arian 17

Sędziowali: Tomasz Piróg i Mariusz Kucia (Kraków)
Wisła K.: Kościelnik, Kocoń - Arian, Kaganek, Litewka, Michalski, Moskal, Nalepa, Owczarczyk, Piech, Popowicz, Pułka, Rodziewicz.
Wisła Sz.: Strycharz - Pietras, Furgał, Sosin, Garbacz, Bator, Łabuz, Nowak, Dernoga, Kuta.

Najwięcej bramek dla Wisły w całym turnieju strzelił Sebastian Bator. Z każdej drużyny spośród półfinalistów wybrano najlepszego zawodnika - w Wiśle był nim nasz bramkarz - Piotr Strycharz.

Niewątpliwie już samo awansowanie do krakowskich finałów było dużym osiągnięciem naszych młodych zawodników, a co dopiero zajęcie na nich drugiego miejsca! To ogromny sukces drużyny juniorów młodszych Wisły, który pokazał, że mamy zdolną i utalentowaną młodzież. Miejmy nadzieje, że w przyszłości umiejętności tych młodych graczy dalej będą się rozwijać. Na dzień dzisiejszy są halowymi wicemistrzami Małopolski - gratulujemy!

Szczegółowe informacje oraz zdjęcia z finałów na stronie: http://www.futbol.org.pl/news,18386.html


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2343545 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.