Wisła Szczucin

Liga Halowa Juniorów Młodszych 08/09

W ramach przerwy zimowej w Tarnowie, jak co roku rozegrano Ligę Halową Juniorów Młodszych. W tych właśnie zawodach wzięli udział zawodnicy Wisły Szczucin z roczników '92 i '93. Na hali sportowej TOSiR wystąpiło 14 drużyn - w tym aż 7 tarnowskich: Unia I i II, Tarnovia I, II i III oraz Metal i Iskra, stawkę uzupełniły: Tarnowiec, Ryglice, Wolania, Dąbrovia, Jadowniczanka, Ładna i nasza Wisła. Grano systemem "każdy z każdym", mecz trwał 15 minut - bez zmiany pół gry. W spotkaniach grano po 5 zawodników (w tym bramkarz). Rozgrywki podzielono na 7 kolejek, granych w weekendy. Stawką turnieju był awans dwóch najlepszych drużyn do Finałów Halowych Mistrzostw Małopolski.

Jedną z tych dwóch najlepszych drużyn - co nas niezmiernie cieszy - okazała się właśnie nasza juniorska Wisła! Nasi młodzi piłkarze po 13 meczach zanotowali 8 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki - w sumie 27 punktów, które ostatecznie dało im 2 miejsce w tabeli. Tyle samo punktów zdobyła również Unia Tarnów, jednak ogólny bilans bramkowy korzystniejszy miała Wisła (w bezpośrednim pojedynku padł remis) i to ona zajęła miejsce dające awans. Natomiast pierwsze miejsca przypadło Tarnovii Tarnów. Nasi juniorzy wystąpili w następującym składzie:

Piotr Strycharz - bramkarz (92)
Dawid Nowak (93)
Radosław Furgał (92)
Mateusz Łabuz (92)
Sebastian Bator (93)
Tomasz Pietras (92)
Tomasz Sosin (93)
Mateusz Garbacz (92)
Gabriel Szałach (93)

Wyniki odnieśli następujące:

Wisła - Dąbrovia 3:0 (Bator, Sosin, Nowak)
Wisła - Unia II 2:2 (Bator, Sosin)
Wisła - Unia I 0:1
Wisła - Tarnovia I 5:0 (3 x Bator, Sosin, Nowak)
Wisła - Ryglice 4:0 (2 x Sosin, Bator, Nowak)
Wisła - Iskra 3:1 (Sosin, Bator, Łabuz)
Wisła - Tarnovia III 0:0
Wisła - Tarnovia II 0:1
Wisła - Tarnowiec 2:0 (Łabuz, Sosin)
Wisła - Wolania 1:0 (Bator)
Wisła - Jadowniczanka 1:0 (Bator)
Wisła - Ładna 1:3 (Bator)
Wisła - Metal 2:0 (Furgał, Nowak)

Teraz naszych juniorów czeka wyjazd na finał, gdzie zagrają najlepsi z Małopolski. Finał Halowych Mistrzostw odbędzie się 7 lutego (sobota) w Krakowie. Areną piłkarskich zmagań będzie hala balonowa MKS Cracovia przy ul. Wielickiej. Do finałów zakwalifikowało się 8 drużyn - po dwie z Małopolski Zachodniej (Unia Oświęcim, LKS Żarki), z Nowego Sącza (Lubań Maniowy, Glinik Gorlice), z Krakowa (Hutnik Kraków, Wisła Kraków) oraz z Tarnowa (Tarnovia Tarnów, Wisła Szczucin). Zespoły podzielono na dwie grupy A i B, z których do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny, które walczyć będą o ścisły finał. Wisła zagra w grupie A z Hutnikiem, Żarki i Lubań. Początek zawodów o godzinie 10.00.


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2507137 (od 21.07.06); 0,047 s., IE, FF, O, G, S.