Wisła Szczucin

Podsumowanie rundy jesiennej 2008/09 Trampkarzy

To kolejny sezon z rzędu, w którym trampkarze młodsi i starsi Wisły zajmują miejsca w "czubie" swoich tabel. Przypomnijmy, że drużyna, która w końcowej tabeli rozgrywek zajmie pierwsze miejsce w lidze trampkarzy starszych, to wraz z drużyną trampkarzy młodszych awansuje do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. I właśnie nasi najmłodsi zawodnicy po raz kolejny liczą się w walce o awans, który w tym sezonie jest bliższy niż kiedykolwiek wcześniej...


Trampkarze młodsi Wisły po rundzie jesiennej zajmują 2 miejsce w tabeli i tracą do lidera - Szreniawy Nowy Wiśnicz - dwa punkty. W 9 spotkaniach zgromadzili 18 punktów (5 zwycięstw - 3 remisy - 1 porażka), strzelili 21 goli, a stracili zaledwie 5. Na własnym terenie odnieśli 3 wygrane, w tym najwyższe zwycięstwo - 7:0 z Orłem Dębno. Poza tym raz zremisowali z Czarni Kobyle (tracąc jedyną bramkę u siebie) i ani razu nie przegrali. Na wyjeździe natomiast bywało już różnie. Wygrali wysoko 4:0 z autsajderem ligi - Polanem Żabno i 1:0 z Dąbrovią, dwukrotnie dzielili się punktami, a raz odnieśli jedyną porażkę, z Szreniawą.

Taki bilans trampkarzy młodszych to dobry start do rundy wiosennej, w której rozegrają o jeden więcej meczów u siebie, niż na wyjeździe. Więc nie pozostaje nic innego, jak na wiosnę wykorzystać atut własnego boiska i podtrzymać passę meczów bez porażki u siebie, bo właśnie na własnym terenie zagrają z najgroźniejszymi rywalami - z Szreniawą i Dąbrovią.

Ranking strzelców tr. młodszych:
8 - Patryk Rusek
4 - Dawid Gadziała i Kamil Dynak
1 - Kacper Nytko, Krystian Bator, Patryk Cieślak, Kamil Kowal oraz Krystian Czaplak.


Trampkarze starsi Wisły (od których będzie zależał awans) po rundzie jesiennej również zajmują 2 pozycję w tabeli. Z tą różnicą, że mają tyle samo punktów co lider rozgrywek - Unia II Tarnów. Co prawda nasi mają lepszy ogólny bilans bramkowy od zespołu tarnowskiego, ale w bezpośrednim pojedynku to Unia wygrała jak na razie 2:1. Była to jedyna porażka Wisły, która wygrała 6 pierwszych spotkań z rzędu. Gromiąc między innymi 12:0 Polan Żabno czy 7:0 Dąbrovię. Niestety w ostatnich 3 kolejkach przyszła zniżka formy - wspomniana porażka z Unią, remis z Wolanią i na koniec niespodziewany remis u siebie z ostatnią drużyną w tabeli - Czarni Kobyle (jedyna strata punktów na własnym terenie).

Ogólnie pisząc - zgromadzili oni 20 punktów (6 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka), 33 bramki strzelili (najwięcej w lidze) i 7 stracili (najmniej w lidze). U siebie i na wyjeździe zgromadzili po tyle samo punktów - 10 (3 wygrane i 1 remis), z tą różnicą, że na wyjeździe odnieśli jeszcze jedną porażkę. Jednak trzeba pamiętać - że podobnie jak młodsi - będą na wiosnę grać o jeden mecz więcej na własnym terenie, na którym zagrają również z najgroźniejszymi rywalami o awans - z Unią, Dąbrovią czy Szreniawą...

Ranking strzelców tr. starszych:
17 - Łukasz Łabuz
5 - Konrad Wołoszyn
3 - Stanisław Dernoga
2 - Arkadiusz Burak, Sylwester Wójcik i Patryk Kuta
1 - Dawid Czaplak i Jakub Nytko.

W trampkarzach starszych, jak zarówno w młodszych najlepsi strzelcy - odpowiednio Łabuz i Rusek - są równocześnie najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich ligach.


Wszystko wskazuje na to, że trampkarze starsi są na bardzo dobrej drodze do awansu, poza tym również młodsi mają szanse na pierwsze miejsce w swojej lidze. Zapowiada to dobrze rozegrana runda jesienna oraz sprzyjający rozkład meczów na wiosnę. Trzeba jednak pamiętać, że przed nami jeszcze cała runda i wszystko może się jeszcze zdarzyć. Jednak nasi trampkarze już od lat zajmują czołowe miejsca w swoich ligach i tym razem naprawdę poważnie zanosi się na awans do Małoplskiej Ligi Trampkarzy, gdzie grają takie drużyny, jak m.in: Wisła Kraków, Cracovia Kraków czy Sandecja Nowy Sącz. Tę wieloletnią hegemonię w lidze nasi trampkarze zawdzięczają niezaprzeczalnie swojemu trenerowi - Jarosławowi Będkowskiemu, który od lat jest "ojcem sukcesu" naszych najmłodszych zawodników. (Mikołaj Strycharz) 


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2337969 (od 21.07.06); 0,313 s., IE, FF, O, G, S.