Wisła Szczucin

Podsumowanie sezonu 2008/09 Trampkarzy Wisły

Podsumowania gier naszych drużyn zaczynamy o tych najmłodszych, czyli zespołów trampkarzy starszych i młodszych, którzy rozgrywki prowadzili na szczeblu I ligi tarnowskiej. Analizę ich sezonu można podsumować jednym, krótkim słowem - AWANS. Ewentualnie, jak kto woli: mistrzostwo, sukces, triumf, osiągnięcie czy zwycięstwo - wszystko jedno - ale z pewnością podopiecznym Jarosława Będkowskiego, jak i jemu samemu za ten sezon należą się duże słowa pochwały i gratulacje.

Trzeba jednak zauważyć, że ten sukces to nie tylko jednorazowy wyczyn. Od kilku sezonów trampkarze - zarówno Ci młodsi, jak i starsi - zajmują w swoich ligach czołowe miejsca. Od pięciu sezonów wstecz obydwie drużyny zanotowywały miejsca "na pudle". Oprócz sezonu 2005/06, kiedy starsi zajęli "tylko" 4, a młodsi 8 lokatę - choć to można wytłumaczyć, jako frycowe za pierwszy sezon w I lidze. A więc aktualny awans to ukoronowanie pracy trenera Będkowskiego, który od kilku lat potrafi zgromadzić, a następnie wytrenować, wyselekcjonować i ukształtować szczucińską młodzież.

Trampkarze młodsi Wisły w sezonie 2008/09 zajęli 1 miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów (12 zwycięstw - 5 remisów - 1 porażka). W rundzie wiosennej nie doznali smaku przegranej i licząc mecze jeszcze z jesieni mają passę 15 spotkań z rzędu bez porażki. Ostatnią i jedyną stratą trzech punktów w tym sezonie był pojedynek z Szreniawą w Nowym Wiśniczu (2:0). Z wszystkich drużyn w tabeli tylko z Czarni Kobyle nie odnieśli zwycięstwa (dwa razy padł remis 0:0 i 1:1), z pozostałymi przynajmniej raz wygrywali. Najwyższe zwycięstwo to te z jesieni - 7:0 u siebie z Orłem Dębno. Ogólnie stracili zaledwie 8 bramek w całym sezonie, a strzelili 44.

Statystyki w liczbach:

Miejsce w tabeli:
1
Rozegranych meczów: 18
Ilość punktów: 41 (ilość pkt na mecz: 2,3)
Zwycięstw: 12 (66,7 %)
Remisów: 5 (27,8 %)
Porażek: 1 (5,5 %)
Strzelonych goli: 44 (średnio na mecz: 2,4)
Straconych goli: 8 (średnio na mecz: 0,4)
Najwyższa wygrana: 7:0 (Orzeł Dębno, u siebie)
Najwyższa przegrana: 2:0 (Szreniawa, wyjazd)
Najwięcej bramek w meczu: 7 (Orzeł Dębno, u siebie)
Najdłuższa seria zwycięstw: 7
Najdłuższa seria remisów: 4
Najdłuższa seria porażek: 1
Najdłuższa seria bez porażki: 12 (nadal trwa)
Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 4
Najdłuższa seria bez straty bramki: 5

Strzelcy w tramp. młodszych:
11 - Dawid Gadziała
9 - Patryk Rusek
7 - Kamil Dynak
4 - Patryk Cieślak
3 - Kacper Nytko, Krystian Bator, Jakub Młodziński
1 - Kamil Kowal, Krystian Czaplak, Maciej Wójcik, Filip Smaś.


Trampkarze starsi Wisły również sezon zakończyli na 1 miejscu w tabeli gromadząc 47 punktów (15 zwycięstw - 2 remisy - 1 porażka). W rundzie wiosennej odnieśli same zwycięstwa! Zaliczyli 9 wygranych z rzędu, a od 11 meczów z rzędu nie przegrali. Na 18 spotkań tylko w trzech stracili punkty - raz przegrali z Unią 2:1 i dwukrotnie zremisowali z Wolanią (1:1) i Czarnymi (2:2). W pozostałych 15 meczach odnieśli same zwycięstwa, w tym najwyższe z Polanem Żabno - 0:12 na wyjeździe i 10:1 u siebie. Na własnym terenie byli nie do pokonania, strzelili najwięcej goli w lidze (69) i stracili najmniej w lidze (11), pewnie prowadząc w tabeli.

Statystyki w liczbach:

Miejsce w tabeli: 1
Rozegranych meczów: 18
Ilość punktów: 47 (ilość pkt na mecz: 2,6)
Zwycięstw: 15 (83,3 %)
Remisów: 2 (11,1 %)
Porażek: 1 (5,5 %)
Strzelonych goli: 69 (średnio na mecz: 3,8)
Straconych goli: 11 (średnio na mecz: 0,6)
Najwyższa wygrana: 12:0 (Polan Żabno, wyjazd)
Najwyższa przegrana: 2:1 (Unia II Tarnów, wyjazd)
Najwięcej bramek w meczu: 12 (Polan Żabno, wyjazd)
Najdłuższa seria zwycięstw: 9 (nadal trwa)
Najdłuższa seria remisów: 2
Najdłuższa seria porażek: 1
Najdłuższa seria bez porażki: 11 (nadal trwa)
Najdłuższa seria bez zwycięstwa: 3
Najdłuższa seria bez straty bramki: 4

Strzelcy w tramp. starszych:
32 - Łukasz Łabuz
8 - Dawid Czaplak
6 - Konrad Wołoszyn
5 - Patryk Kuta
4 - Stanisław Dernoga
3 - Sylwester Wójcik, Jakub Nytko
2 - Arkadiusz Burak, Dawid Dynak, Łukasz Rozkuszka
1 - Szymon Świder, Rafał Kaczor.

Łukasz Łabuz z 32 trafieniami został również królem strzelców całej ligi. Warto zauważyć, że to drugi z rzędu król strzelców z Wisły. Rok temu był nim Sebastian Bator, który dziś z powodzeniem zasila drużynę seniorów.

Do juniorów od przyszłego sezonu z trampkarzy przejdą: Arkadiusz Burak, Przemysław Klara, Patryk Kuta, Stanisław Dernoga, Dawid Dynak i Łukasz Łabuz.

Jak widać trampkarze młodsi i starsi zdominowali swoje rozgrywki i mogą się cieszyć z podwójnej korony. Co prawda awans do Małoplskiej Ligi Trampkarzy zależał tylko od tych starszych, ale również młodsi staneli na wysokości zadania i okazali się najlepszą drużyną w swojej lidze. Awans do MLT jest historycznym wyczynem.

Teraz czeka ich rywalizacja na najwyższym szczeblu. W następnym sezonie zagrają z takimi drużynami jak: Hutnik Kraków, Cracovia Kraków, BKS Bochnia, Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Glinik Gorlice, Unia Tarnów i Tarnovia Tarnów. A wraz z Wisłą Szczucin miano beniaminków dzierżyć będą: Dunajec Nowy Sącz, UKS Trzebinia oraz Garbarnia Kraków. Tak więc, nie pozostaje nic innego, jak życzyć im w nadchodzącym sezonie powodzenia!

[Zobacz również podsumowanie r. jesiennej sezonu 2008/09 trampkarzy]

Mikołaj Strycharz


Copyright © 1998-2018 Wisła Szczucin. Wszystkie prawa zastrzeżone. Admin. Stats: 2492412 (od 21.07.06); 0,016 s., IE, FF, O, G, S.